Kochi Massaažituba asub SuperAlko kaupluse teisel korrusel. Pakume laia valikut erinevaid massaaže. Aja broneerimiseks võta ühendust:

 

Margit Paekivi

Massöör-terapeut

+3725651068

margitpaekivi@gmail.com

 

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on kõige laialdasemalt levinud massaažiliik, mida nimetatakse ka rootsi massaažiks, kuna rootslane Peter Ling selle 19.saj algul välja arendas.

Massaaži mõju

- kiirendab ainevahetust ja aktiveerib lümfiringet 
- puhastab organismi jääkainetest 
- parandab vereringet ja kudede toitainetega varustamist
- leevendab nii vaimset kui füüsilist pinget e stressi (endorfiinide vabanemine)
- lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid, kõõluseid; vabastab liigeseid
- rahustab valupunkte
- trimmib nahka
 

Lümfimassaaž

Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast, lõdvestab ja leevendab lihaspingeid, mõjub hästi tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste puhul.

Lümfimassaaži kasutatakse näiteks alajäsemete veenilaiendite, lümfiteede ahenemisest tingitud tursete, rasedusaegsete tursete leevendamiseks, samuti ulatuslike operatsioonide (sh kasvajate) ja traumajärgsel perioodil. 

Lümfimassaaži näidustused:

akne, punetav vinnitõbi, näo ja silmade piirkonna tursed

armide ravi, plastiliste operatsioonide eel- ja järelravi

juuste väljalangevus

migreen

immuunsüsteem, selle tugevdamine

reumaatilised haigused, liigeste haigused, sidekoehaigused, podagra

rasedusaegsed tursed

sekundaarsed ja primaarsed lümfiödeemid

lipidoosid, lipödeemid

lahtised veenilaiendite haavandid (ulcus coris)

veenilaienditest tingitud tursed, II ja III staadium

rinnavähioperatsiooni järgsed tursed

traumad

operatsioonijärgsed haavad, nende paranemise kiirendamine

stress, rahustav toime närvisüsteemile

Vastunäidustused:

tromboos

südamepuudulikkus

kasvajad

rasked neeruhaigused

akuutsed põletikulised protsessid

tähelepanelik tuleks olla madala vererõhu, struuma, astma, suurte sünnimärkide puhul

 

Pressoteraapia jalgadele

Seade töötab perioodilise kompressiooni (pressoteraapia) põhimõttel, st kasutatakse kulgevat rõhulainet, see kindlustab kompressiivse lümfodrenaazi. Tsooni massaaž toimub õhuga täidetud sektsioonide, kuhu pumbatakse suruõhk põhiaparaadist varrukas-aplikaatori kaudu, kompressiooni alusel. Sektsiooni üksikute kambrite täitmine ette programmeeritud intervallidel loob kerge kulgeva rõhu. Tekivad sujuvad rütmilised rõhulained. Õhk viiakse välja teraapia tsükli lõppemisel. Patsiendid tunnetavad pneumaatilist surveteraapiat kui meeldivat ja efektiivset ravimise vahendit. Töödeldavates piirkondades tekib lõdvestumise tunne.

Lümfidrenaazi teraapia eelised:
• See seade on ette nähtud füsioteraapiaks, esmajoones aga tursete ravimiseks, valu kõrvaldamiseks ning ennetamiseks.
• Mitte koormata organismi ravimitega
• Teraapia teostatakse perioodilise pneumaatilise surveteraapia põhimõttel
• Iga aplikaator koosneb arvukatest seostatud õhukambritest, mida täidetakse eelnevalt määratud tsüklites, sõltuvalt patsiendi diagnoosist
• Surveteraapia kasutamine mõjutab soodsalt tervenemise protsesse inimese organismis
• Lümfidrenaaz on tänapäeval rehabilitatsiooni ja taastusprogrammide lahutamatuks osaks

 

Tselluliidimassaaž

Tselluliidi ilmnemine on keha viis anda meile mõista, et ta vajab puhastumist ja jääkainete väljundamist.

Pikaaegne tselluliit on tervisele kahjulik, kuna ta koormab kogu organismi.
Aroomteraapilise tselluliidimassaaž tulemusena: vähenevad sentimeetrid, paraneb naha seisund, tasakaalustub menstruaaltsükkel, aktiveerub lümfi- ja vereringe, tõuseb meeleolu, taastub lihastoonus, tugevneb immuunsus.
Aroomteraapilises tselluliidimassaažis kasutatakse kahte erinevat aroomõlisegu, tänu nendele elavneb ja kiireneb kogu keha ainevahetus ning seega tselluliidi väljutamine kehast kergeneb. Õlid mõjuvad elavdavalt jämesoole ja maksa toimingutele. Elavneb ka lümfi- ja vereringe. Samas aitavad õlid kaasa jääkainete väljutamisele organismist ning tasakaalustavad hormonaal-toiminguid.

 

Aroomimassaaz

Aroomteraapia viib eeterlikud õlid organismi, et muuta kehakeemiat, toetada organismi toimimist ning parandada meeleolu ja emotsioone. Kõige tõhusamalt mõjuvad õlid siis, kui neid masseeritakse naha sisse. Keha pehmete kudede läbitöötamine vabastab emotsionaalsest ja psüühilisest pingest, leevendab valu, elavdab vereringet ja taastab organismi tasakaalu. Naha sisse hõõrutuna hakkab eeterlik õli koheselt keha kudesid mõjutama. Õlimolekulid on nii väikesed, et imenduvad nahapooride ja karvanääpsude kaudu vereringesse, millega nad mööda keha laiali kantakse. Oluline on ka lõhn, mille sissehingamine suurendab nahale määritud õli efektiivsust. Sissehingamisel muudavad ninas asuvad haistmisretseptorid lõhnad elektri-impulssideks, mis kantakse mööda haistmisnärvi aju limbilisse süsteemi. Sinna jõudnud lõhnad avaldavad otsest mõju meie meeleolule, emotsioonidele ja käitumisele, mõjuvad ergutavalt ning suurendavad keskendumisvõimet.

 

Kupumassaaž 

Kupumassaaž ehk vaakummassaaž on massaažiliik, milles kombineeritult käsimassaažiga kasutatakse lisaks erineva suurusega silikoonist kuppe.

Massaažil lähtutakse vastavalt kliendi soovist ja näidustustest ning  keskendutakse  konkreetsetele probleempiirkondadele.

Kupumassaaž on eriline selle poolest, et kupp tekitab vaakumi, mis saadakse kuppu keha pinnale asetades.  Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada.

Kupumassaaž sobib hästi lihastele, liigestele ja punktmassaažina. Veel trimmib kupumassaaž nahka, puhastab poore, intensiivistab verevarustust. Samuti on kupumassaaž hea psühhoemotsionaalse efektiga.

Kupumassaaži abil vähenevad ka venitusarmid. Eriti hästi töötleb kupp nii-öelda uusi või hiljuti tekkinud venitusarme, kuid selle abil saab vähendada aastaid vanu sünnitusjärgseid või järsust kaalu tõusust tingitud venitusarme nii kõhul, puusadel või mujal.

 

 

Laavakivi massaaž

Laavakivimassaaž on tuhandeid aastaid vana Hiina raviviis, mida teostatakse kuumade laavakivide ja eriliste õlisegudega (suurimaks koostisosaks on roosiõli). Selle käigus toimub tšakrate avanemine ja organismi energeetiline mõjutamine ning laadimine - nn jaotatakse ümber energiavoolud (sealt, kus oli palju – võetakse liigne maha, sinna, kus oli vähe –lisatakse juurde,see tasakaalustab)."

 

Laavakivimassaaž on sügavalt lõõgastav protseduur, mis kaotab väsimuse ja stressi ning toidab elujõudu.

 

Kivimassaaži näidustused:
Stress
Unetus
Lihase- ja liigesevalud
Vereringeprobleemid

 

Šokolaadimassaaž

Šokolaadimassaaž sobib igaühele, kes soovib saada ebatavaliselt nauditavat, meeliülendavat massaaži. See on sensuaalne massaaž nii kehale kui vaimule. Šokolaadil ja šokolaadiaroomil on tugev rahustav mõju. Šokolaad peletab stressi ja tekitab "õnnehormoone" ning šokolaadiõlil on ka niisutav toime, see parandab ainevahetust, taastab ja toidab nahka. Massaaž sobib, kui on stress, halb meeleolu, kuiv nahk, toonuse ja toitainete puudus nahas.  Kuna kasutatakse šokolaadiõli, mis imendub massaaži käigus peaaegu täielikult (mitteimendunud õli pühitakse massaaži lõpus paberiga ära), siis pesemisvajadust ei teki. Seega saab seda pakkuda ka dušita kohas. Massaaživõtted on tugevad ja stimuleerivad, kasutatakse ka küünarvarsi. Tegu on korraliku massaažiga, mis on üsna erinev silitavast kehahooldusest.

 

Miks šokolaad?

1. niisutab, toidab, toniseerib nahka; pärast protseduuri on nahk sametiselt pehme;
2. mõjub närvisüsteemile nagu antidepressant, sest ergutab serotoniini teket;
3. sisaldab looduslikku antioksüdanti, millel on kasulik mõju vereringele.

 

 

Meemassaaž

Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel. Meemassaaž parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. 
Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. 

Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat. Massaaži toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.
Massaaž mõjub hästi vananevale ja lõtvuvale nahale, seda toniseerides ning tugevalt trimmides. Meemassaaži võib kasutada ka ühe osana tselluliidivastases ravis. Protseduur silub nahaaluseid tihendeid, seetõttu muutub nahk peale massaaži siidiseks. 

Meemassaaž sobib:
Külmetus, bronhiit
Närvi- ja liigesevalud
Stress
Lihaspinged
Tselluliit
Kroonilised liigeseprobleemid
Seedimisprobleemid
Kuiv nahk
Parandab selgroo liikuvust
Alandab kaalu
Puhastab nahapoore

 

Liblikmassaaž

Liblikmassaaž on kehateraapia, mis kuulub leebe bioenergeetika valdkonda. Tegemist on väga õrnade puudutuste abil läbi viidava massaažiga, mille käigus aktiveeritakse närvilõpmed kliendi kehas. Leebe bioenergeetika keskendub traumadele ja mälestustele, mis kehasse salvestununa põhjustavad nii emotsionaalseid kui füüsilisi tervisehäireid või haiguselaadseid seisundeid. Leebe bioenergeetika, sh liblikmassaaži abil tervendatakse traumaatilisi kehamälestusi. Leebe ja õrna puudutuse protsessi abil oleme võimelised ligi pääsema oma varaseimatele ja sügavaimatele mälestustele, mis on talletunud keha rakkudesse ja kudedesse.

Liblikmassaaži kasutatakse eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks ja sisimast väljapoole liikuva energiavoolu avardamiseks.

Liblikmassaaž: rahustab, lõdvestab, lõõgastab; taastab energiavoo pärast õnnetust või haigust; arendab spirituaalset ühendust kehas; ravib mälestust algsest traumast; taastab sünnituse- ja sündimise järgselt energiat; on toetav kaalulangetamise ajal; rahustab hüperaktiivseid lapsi.

Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

 

Kinesioteipimine

lates kinesioteipimise meetodi tutvustamisest 25 aastat tagasi on see meetod leidnud aksepteerimist spordi- ja lääne meditsiini ringkondades. Kuna kinesioteip on värvilisest kangast, märkab seda lihtsalt üha enam nii sportlaste kui spordikaugete inimeste kehadel. Kinesioteip  on aidanud paljusid ja leidnud seeläbi laialdast kasutust. Järjest enam töötatakse välja uusi kinesioteipimise metoodikaid tõstmaks teibi kasutusvaldkondi ja efekti veelgi.
Ületöötanud ja väsinud lihased lähevad põletikulisteks ja tursuvad. Tursunud lihas avaldab nahale seespoolt survet, mistõttu aeglustub lümfiringe, lümfivedelik kuhjub ja aktiveeruvad valuretseptorid. 
Kui nahka venitatakse teibi asetamise ajal, siis teip ja selle all asetsev nahk moodustavad algasendisse tulles väikeseid kortsukesi. Kortsukesed tekitavad nn naha üles tõstmise efekti, mis suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab stimulatsiooni naha valuretseptoritele. Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneslikku tervenemise protsessi, tagades kudede funktsioonide paranemiseks parema keskkonna. Kinesioteibi paigaldamise järel mõjub see kohe ja see väljendub valu alanemises, skeletilihaste jõu ja elastsusomaduste paranemises ning liigesliikuvuse suurenemises. Kuna kinesio teip stimuleerib nahka, võib see stimuleerida ka somatovistseraalseid reflekse. Seetõttu saab teipi edukalt kasutada ka krooniliste üldhaiguste, nagu peavalud, ärevusseisundid, astma, unetus, menstruaalvaevused jms leevendamisel.

kinesioteipimise funktsioonid ja efektid

1.     Normaliseerib lihase funktsiooni
Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine on efektiivne kahjustatud lihase toetamisel ja nõrgestatud lihase funktsiooni toetamisel.
2.     Parandab lümfi ja vereringet
Ruum lihase ja naha vahel väheneb enamasti lümfivedeliku ja vere kuhjumise tõttu. Vedeliku ringlus suurendab valuretseptorite aktiivsust nahas. Teip laiendab ruumi naha ja lihaste vahel ning parandab lümfivedeliku ja vere ringlust.
3.     Vähendab valu
Kinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni alandamine nahaaluse ruumi suurendamise näol.
4.     Korrigeerib liigese ebateljelist asetust ja parandab propriotseptsiooni
Liigeste ebastabiilsus tuleneb teda ületavate lihaste pikkuse ja jõu düsbalansist. Ebastabiilsele liigesele avaldavad välised jõud suuremat kahjustavat mõju. Kinesioteip võimaldab korrigeerida propriotseptiivset stiimulit ja seeläbi toetada liigest rohkem.

Teipimine raseduse ajal ja peale sünnitust:

  • · Rasedusaegsed vaevused – seljavalu, tursed, õlavöötme pinge, peavalud, kõhu raskusest tingitud pinge alakõhus, häbemeluuvalu jne.;
  • · Sünnitusjärgsed probleemid – peavalu, piimapais, seljavalud, kõhu toestamine, armiravi

 

Pehmekoeteraapia müofastsiaalsete probleemide korral.

Pehmekoe manipulatsioonid on suunatud lihastes, fastsiates, kõõlustes ja sidemetes tekkivate valude leevendamiseks ja düsfunktsioonide kõrvaldamiseks. Pehmekoe teraapia vajadus selgitatakse individuaalselt konsultatsiooni käigus.

 

Infrapuna termoteraapia

Termoteraapiat viiakse läbi spetsiaalse kostüümi abil, mis toimib kehale infrapunase kiirgusena seda soojendades. Infrapunane soojus tungib sügavale kudedesse, lahustab šlakke, parandab verevoolu, soojendab lihaseid. Koed küllastuvad hapnikuga, veresooned laienevad ning organismist väljutatakse suur kogus kahjulikke ladestumisi. Seejuures kiirenevad organismis toimuvad metabolismi protsessid ning rasv hakkab lagunema ja väljuma. Juba peale esimest seanssi võib saavutada talje ja puusade ümbermõõdu alanemist kuni 2,5 cm võrra.

Protseduuri tegemise soovitatav sagedus – üks kord 2-3 päeva tagant. Sellise režiimi juures ei teki teil raskuseid jõuda heasse vormi ja oluliselt vähendada probleemsete alade suurust. Termoteraapial on suurepärane valuvaigistav toime, mistõttu võib seda teha ka siis, kui teil on selja-, liiges-, lihasvalud. Samuti peale treeninguid – toimub pinge alanemine ja lihaste lõdvestumine. Loomulikult võitleb termoteraapia kõige paremini tselluliidiga, surudes organismist välja rasva. Infrapunane soojus on väga kasulik. See sunnib teie organismi tugevalt eraldama higi, koos sellega aga mittevajalikke ladestumisi, puhastades ja noorendades keha. Vaid infrapunased kiired võivad tungida nii sügavale kudedesse, haarates seejuures ka rasva väga sügavad kihid. Peale termoteraapiat muutub nahk elastseks ja siledaks. Vaid 10-minutilisest seansist piisab, et märgata kehareljeefi muutust.  

 

Infrapunase termoteraapia kuur soodustab:

Mõõtude viivitamatut vähenemist;

nahastruktuuri paranemist probleemsetes alades; 

rasvade kiiret eemaldamist;

tselluliidi vähenemist ja täielikku eemaldamist; 

naha pingulduse ja elastsuse taastamist; 

rasedusjärgselt lõtvunud või peale olulist kaalulangust lõtvunud naha taastamist; 

verevoolu aktiveermist;

ainevahetuse tugevdamist ning šlakkide ja toksiinide väljutamist; 

seedimisfunktsioonide parandamist, isu loomulikku alandamist.  

Infrapunase soojuse terapeutiline toime:  

1. Lihasvalu vähendamine (menstruaalvalud, seljavalud, valud jalgades)  
2. Lihaste venitus
3. Liigeste liikuvuse parandamine
4. Võitlus põletikuliste protsessidega
5. Traumast saadud valude leevendamine
6. Vereringluse stimuleerimine